Główna Charcik Włoski Moje charciki Hodowla Handmade Teksty O Nas Kontakt

Sangue Azzurro

it all revolves around the italian sighthounds
19.07.2022

Wyprawka 2022. Maluszki z miotu "S" powoli opuszczają hodowlę

hodowla

W tym roku nasza wyprawka została skomponowana w modnych pastelowych kolorkach. Jak zwykle starannie dobieraliśmy jej skład, starając się przemyśleć wszystko dobrze i nie wrzucając do niej niepotrzebnych przedmiotów, wydając ją wraz z maluszkami w poczuciu, że naprawdę każda z tych rzeczy będzie przydatna, oraz uwrażliwi przyszłych właścicieli na jakość produktów. Moment odbioru malucha z hodowli wiąże się z wielkimi emocjami dla właścicieli, często nie mają głowy, żeby zastanawiać się jaką obrożę, czy smycz powinni mieć już pierwszego dnia. Szczenię z pewnością będzie ich bardzo absorbować, więc przygotowaliśmy także pojemniczki ze świeżo ugotowanym mięsem na 2 dni ( których nie widać na zdjęciach wyprawki ) oraz sami utarliśmy zapas skorupek z jaj kurzych. W skład wyprawki wchodzą:

 • Obcinacz/cążki do pazurów
 • Pasta do zębów i szczoteczka
 • Śpiworek do spania 80/70 cm, z wszytym zamkiem i wyciąganą poduchą ze środka. Szyty przez nas :)
 • Dwa rodzaje obroży, smycze skórzane i identyfikatory. 1. Miękkie welurowe - szyte przez Simpledith, na okres szczenięcy i po domu. 2. Drugie skórzane, szyte na specjalne zamówienie dla naszej hodowli przez HeyDog, idealne na okres dorastania (szeroko regulowane) i na okres, kiedy charcik będzie dorosły. Skórzane smycze typu „rurka” wykonane dla nas przez Pana Kazimierza Domagałę ( CEZAR Wytwórnia galanterii Dla zwierząt). Dwa rodzaje identyfikatorów: metalowe z grawerunkiem oraz przeźroczyste z pleksi. Właściciel charcika dostaje od nas 4 identyfikatory z grawerunkiem swojego nr. telefonu (2 z pleksi i 2 metalowe).
 • Smaczki do nauki przywoływania szczeniaka słynnej firmy Alpha Spirit
 • Miski plastikowe
 • Zabawki pluszowe, piłeczki, zabawki sznurowe, zabawki gumowe
 • Wysokiej jakości karmy z mięsem w puszkach i słoiczkach, o dużej zawartości mięsa szkieletowego. Karma sucha dla szczeniąt. Na zdjęciu wyprawki nie ma pojemniczków z gotowanym mięsem, które wydajemy pierwszego dnia dla nowych właścicieli, żeby mieli zapas na dwa dni. Wydajemy jeszcze w woreczkach zmielone własnoręcznie skorupki jaj kurzych
 • Ciepłe bluzy w pastelowych kolorach, z kolorowymi zamkami na okres kiedy charcik będzie dorosły. Uszyte dla nas przez Barbarę Kozioł - firma RUPERT
 • Personalizowane książeczki zdrowia
 • Poradnik i instrukcja jak dbać o charcika po odebraniu z hodowli
 • Podkłady do nauki czystości i woreczki do zbierania odchodów

Ostrzegani wielokrotnie przez weterynarzy, pod opieką których jest nasza hodowla, żeby nie wydawać za wcześnie maluchów, uważać na plagę chorób zakaźnych, naprawdę groźnych dla szczeniaka ( czasem ze śmiertelny skutkiem ), staramy się przestrzegać zaleceń i pilnujemy, żeby szczenięta opuszczały naszą hodowlę najwcześniej 9-12 dni od drugiego szczepienia. Hodowla idzie planem szczepienia czterema dawkami szczepionki Varsican. 

Tym sposobem maluszki z miotu "S" niespiesznie rozjeżdżają się do swoich nowych domków. W sobotę 16 lipca odjechał pierwszy Sjeme do Warszawy ( domowe imię "Zazu"), a w tym tygodniu odjeżdżają kolejne maluszki. Szczenięta są silne, zdrowe, zadbane, bardzo pewne siebie i żywiołowe. Duża część pracy została już wykonana w hodowli, ale teraz to rola właścicieli, żeby szczeniakowi pokazać wielki świat i drobnymi kroczkami go socjalizować. Mamy nadzieję, że przebrną cierpliwie przez pierwszy rok bardzo mozolnej nauki czystości i nie będą zniechęcać się licznymi niepowodzeniami, na które z pewnością musieli się psychicznie nastawić, decydując się na charcika włoskiego.

Wpis autorstwa:

Małgorzata Pietralik

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij