Główna Charcik Włoski Moje charciki Hodowla Handmade Teksty O mnie Kontakt

Sangue Azzurro

it all revolves around the italian sighthounds

Instrukcja obsługi charcika

Jest to krótka książeczka napisana dla właścicieli szczeniąt wychodzących z mojej hodowli. Jest ona dołączana do wyprawki.

Zawiera kilka najważniejszych rozdziałów dotyczących żywienia maluszka, pielęgnacji, ale przede wszystkim dbania i ostrożności, aby unikać kontuzji i złamań. Są też rozdziały o niebezpieczeństwach i opisane są sytuacje, w których najczęściej dochodzi do wypadku z udziałem charcika. Są porady, jak uczyć czystości, jak dawkować suplementy i jak prowadzić charcika w dorosłym już życiu.

Zgłaszają się do mnie ludzie, a nawet hodowcy, którzy chcieliby kupić dla siebie i swoich właścicieli szczeniąt, napisaną przeze mnie „Instrukcję charcika”. Niestety muszę odmówić za każdym razem i chciałabym wyjaśnić na mojej stronie czemu. 

Jestem osobą szczodrą i pomocną, ale nie chcę brać odpowiedzialności za nie swoje szczenięta i ich prowadzenie oraz żywienie. Instrukcja, którą napisałam jest zbiorem moich indywidualnych doświadczeń, jest opisem tego jak karmię swoje stado i swoje szczeniaki, jak suplementuję surowe mięso, jak trenuję swoje psy, żeby nie narażać ich na kontuzje. Wydaje mi się, że każdy hodowca musi napisać swoją instrukcję, która będzie kontynuacją żywienia, jakie było w hodowli i wytycznymi do tego, jak sami prowadzimy swoje psy, żeby móc potem brać odpowiedzialność za te „rady”.

Większość z tych rozdziałów staram się i tak poruszyć bardziej ogólnie na mojej stronie, licząc, że przydadzą się komuś oraz mogąc odsyłać do linków i artykułów nowych właścicieli włoszczaków, zgłaszających się do mnie o radę, której nie dostali od hodowcy. Nie jestem w stanie z każdą z tych osób długo i szczegółowo korespondować, nie zawsze też mam czas na długie rozmowy telefoniczne, stąd pomysł, aby wyczerpać na stronie większość tematów trudnych i tych często poruszanych wśród świeżo upieczonych właścicieli charcików włoskich.

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij