Główna Charcik Włoski Moje charciki Hodowla Handmade Teksty O Nas Kontakt

Sangue Azzurro

it all revolves around the italian sighthounds
03.04.2022

Śpiworki dla charcików włoskich projektu Sangue Azzurro

everyday life

 

DSC_0156SA

Przedstawiamy autorski projekt śpiworka klatkowego dla charcików włoskich. Pierwsze przymiarki do tego projektu zaczęliśmy w 2018 roku, ale wówczas niedoskonały wciąż, ze zwijającą się klapą, szyty ze zbyt miękkich materiałów, nie spełniał swojej roli, szczególnie podczas długich podróży samochodem.DSC_0166SA

Nasze charciki podróżują z nami, towarzyszą nam podczas wakacji i długich wypadów po Europie na wystawy, krycia i coursingi. Charcik zamknięty w klatce na parę godzin, musi mieć zapewniony komfort i wygodę, stąd pojawił się pomysł na opracowanie specjalnego śpiworka do klatek i transporterów z bocznymi klinami i większą komorą, typu kangurką.

Śpiworek ten jest też bardzo pomocy podczas wyciszania młodych psów w ciągu dnia i przyzwyczajania szczeniąt do klatki, o ile te w ogóle uznajemy i tolerujemy.

Nasze charciki znają klatki i są do nich przyzwyczajone. Wyjątkowo nieznośne młode psy, które potrafią godzinami nakręcać się, uprzykrzając życie pozostałym starszym domownikom, są przez nas uczone wyciszania na 1-2 h w swoich klatach przy pomocy takiego śpiworka właśnie. Charcik, mający ciepły komfortowy śpiworek i dobry gryzak, zajmuje się bez protestów sobą, a często zapada w krótką drzemkę.

DSC_0226SA

Taki zwyczaj może być bardzo pomocny właśnie podczas podróży samochodem, czy potrzeby zamknięcia charcika na chwilę, gdy mamy gości z małym dzieckiem, czy alergikiem czy po prostu na noc, podczas snu.

Z naszych obserwacji wynika, że te charciki, które nie wytrzymują całej nocy i załatwiają się w domu, dużo lepiej zachowują czystość i pierwszą „toaletę” rano, zamknięte na noc w klatce z ciepłym i wygodnym śpiworkiem.

Charciki, które nigdy nie znaczą mebli, podczas naszej obecności w domu, zdarzyć się może, że znaczą teren, zasłony, kanapy, czy o zgrozo nasze łóżko w sypialni, podczas naszej nieobecności :(

DSC_0214SA

Sama mam starsze dwa psy, które robią to notorycznie. To Azu i Pema, choć Pema jest w tym znaczeniu mebli i podłóg o wiele gorsza niż wykastrowany Azu.

Oni oboje zawsze są zamykani w swoich klatkach ze śpiworkami, podczas krótkich wypadów poza domem.

Z relacji właścicieli naszych szczeniąt, którzy dostają w wyprawkach puszyste i ekstremalnie ciepłe śpiworki od nas, wynika, że ich charciki są dużo spokojniejsze na co dzień posiadając wygodny i komfortowy śpiworek w domu. Chętnie i często z niego korzystają, automatycznie się wyciszając i ucinając sobie częste drzemki.

DSC_0199SA

Ten model to tradycyjny format prostokąta 80/70 cm, z wyjmowaną ze środka puszystą poduchą. Model ten uszyty jest także z pikowanego weluru, podszytego ocieplaczem do kurtek z drugą warstwą ciepłego sztucznego kożuszka. Można położyć go bezpośrednio na ziemi, albo kanapie.

Xulia 2 kwietnia 2022

Rozważamy czy wprowadzić do regularnej sprzedaży oba modele. W tej chwili są one szyte tylko dla naszych psów i szczeniąt wychodzących od nas z hodowli, ale być może wejdziemy we współpracę w przyszłości z jakimś charcim sklepem.

Najważniejsze, żeby wróciły przerwane przez pandemię łańcuchy dostaw cennych materiałów najwyższej jakości.

Niestety hurtownie na Śląsku i Mazowszu świecą pustkami, a my wykupujemy „resztki” kożuszków z domieszką prawdziwej wełny, takie, które uważamy za najbardziej ulubione przez charciki i najcieplejsze.

Jeśli mielibyśmy wejść w regularną sprzedaż tych modeli śpiworków, muszę mieć pewność, że mam stały dostęp do konkretnych, sprawdzonych  materiałów, a nie przypadkowych, które akurat są „na stanie” w hurtowniach.

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij