Główna Charcik Włoski Moje charciki Hodowla Handmade Teksty O Nas Kontakt

Sangue Azzurro

it all revolves around the italian sighthounds
10.08.2022

Skuteczna socjalizacja szczeniąt

edukacja

Wczoraj odbyłam kolejne ważne szkolenie: "Skuteczna socjalizacja szczeniąt". Bardzo ciekawy webinar poprowadzony przez Edytę Ossowską – hodowcę z kilkunastoletnim stażem, behawiorystę, trenera, sędziego kynologicznego i autorkę książki o rasie Rhodesian Ridgeback. Z webinarów i szkoleń Pani Edyty korzystałam już rok temu, szkoląc się z: "Anatomia, a ruch psa" oraz "Ciąża i poród". Szkolenia Pani Edyty należą do najdroższych, w jakich do tej pory brałam udział, ale naprawdę warto zainwestować każde pieniądze, bo oprócz suchej wiedzy, Pani Edyta dzieli się własnymi doświadczeniami hodowlanymi, pokazuje często na licznych filmikach uczciwie swój rozwój jako hodowcy, błędy i pewne nowości, które wprowadza z każdym miotem. Jej webinary są jak wykłady doświadczonego mentora i naprawdę za każdym razem korzystam z nich w pełni, wykorzystując rady u siebie w hodowli.

Socjalizacja szczeniąt

 

Socjalizacja szczeniąt, to niezwykle ważne zadanie dla każdego hodowcy, to część jego pracy, żeby oswoić maluszki na danym etapie rozwoju z taką ilością bodźców, które są dostosowane do ich aktualnego rozwoju. Nie wolno rzucać ich na zbyt głęboką wodę, łatwo je czymś przestraszyć, albo zaniedbać zaznajamianie ich z nowymi sytuacjami, których doświadczać będą już w nowych domach. To także ułatwienie nowym opiekunom pewnego procesu wychowawczego, przygotowanie "wyściółki" dla nowych opiekunów, dobrze napisanego wstępu, do książki, którą sami zapiszą przez kolejne lata, ale szczególnie najważniejszy pierwszy rok razem. 

Zrzut ekranu 2022-08-10 o 09.29.07

Zrzut ekranu 2022-08-10 o 09.32.20

Bardzo cenny wykład, dzięki któremu mam w tej chwili rozpisany plan socjalizacji dla aktualnego miotu N, który wychowuję. Mam nadzieję, że szczenięta wychodzące z mojej hodowli zawsze będą najlepiej przygotowane na nowe sytuacje, jak to tylko możliwe i dołożę wszelkich starań, żeby nowi opiekunowie mogli jak najmniej odczuć efekt "Szczeniaka w domu" :) Skupić się na miłości i budowaniu przyjacielskiej relacji z własnym charcikiem. 

 

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij