Główna Charcik Włoski Moje charciki Hodowla Handmade Teksty O Nas Kontakt

Sangue Azzurro

it all revolves around the italian sighthounds
20.03.2024

Litter V - Voimavaräistämisen

The author of this forest photo is horzela_opowiada


Miotu Lori spodziewam się w maju. Do tej pory ta suczka miała jeden miot w 2023 roku, urodziła dwóch niezwykłej urody samczyków, w tym jeden został w hodowli na wyłączność do mojej pracy nad rasą. Zdaje się, że rozród z Lori będzie podobny jak z jej mamą Pemą - cieczki nieregularne, nawet raz w roku, trudne do zaplanowania krycia. Ale jeśli Lori podąża ścieżką swojej mamy to zdecydowanie stawiałabym w przypadku tej niedużej suczki na jakościowe mioty i szczenięta o niezwykłej urodzie. Lori jest owocem mojego krycia niezwykle eleganckim charcikiem Shelockiem Holmesem z Super Chartów FCI, samcem o unikatowej wąskiej głowie. W poprzednim miocie mocno odezwały się geny dziadka Sherlocka. Robiłam zestawienia zdjęć dziadka z okresu szczenięcego i okresu młodzieży oraz moich szczeniąt, dosłownie nie mogąc uwierzyć w niezaprzeczalne podobieństwo. Bardzo, bardzo liczę, że ta tendencja się utrzyma i Lori będzie przekazywać dalej w miotach wąziutką i delikatną główkę, jaką sama posiada po swoim ojcu. Na naszej liście rezerwacyjnej mamy dwie osoby mocno stawiające na wąskie głowy i wyraz pyszczka i tutaj polecałabym im uzbroić się w cierpliwość i poczekać na majowy miot L’Origine i naszego Haluszka. Spodziewane umaszczenia szczeniąt to szary i izabelowy ( od najjaśniejszego śmietankowego, po piaskowe i biszkoptowe tony).

sangueazzurro_heart_yellowJeśli jesteś zainteresowany szczenięciem z mojej hodowli, skontaktuj się wcześniej i daj szansę się poznać. 

sangueazzurro_heart_yellowPamiętaj proszę, że nie sprzedajemy szczeniąt osobom, które nigdy nie miały psa i jako swojego pierwszego szczeniaka chcą kupić charcika włoskiego.

sangueazzurro_heart_yellowPamiętaj proszę, że nie sprzedajemy szczeniąt do dalszej hodowli, naprawdę dzieję się to rzadko i w wyjątkowych sytuacjach. Jeśli szukasz charcika tylko do kochania, bez ambicji wystawowych czy hodowlanych, możesz liczyć na szczenię z mojej hodowli.

sangueazzurro_heart_yellowProszę uszanuj fakt, że nie sprzedaję szczeniąt osobom, którym tylko zależy na umaszczeniu. Staram się budować wokół siebie grono bardziej ambitnych nabywców, a nasz kontakt już po sprzedaży charcika jest na innym poziomie, niż tylko rozmowy o odcieniu sierści. Jest bardzo wiele powodów, dla których dane skojarzenie jest powołane do życia. Pomyśl o tym z życzliwością i nie obrażaj się, jeśli hodowca odmówi Ci sprzedaży. Być może uchroni Cię to przed nieprzemyślanym zakupem rasy.

Zrozum, że moje podejście wynika ze złych doświadczeń, ponieważ do tej pory wróciły do hodowli charciki od osób, które tylko fokusowały się na kolor i nic innego ich nie interesowało oraz od osób, których charcik absolutnie przerósł, nie tylko swoimi wymaganiami, jakie rasa niesie, ale i zwykłą codzienną naturą. Byłabym spokojniejsza, gdyby zgłaszały się do mnie rodziny, które miały już do czynienia z rasą, znały ją dobrze na co dzień być może za pośrednictwem kontaktu w bliskim otoczeniem rodziny i znajomych. Charcik włoski to trudna rasa, ale i bardzo wrażliwa. Myślę, że artykułem na mojej stronie najlepiej oddającym specyfikę rasy jest „Powrót charcika włoskiego do hodowli” - to wielogłos, gdzie wypowiadają się hodowcy tej rasy, ale i właściciele.

 

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij