Główna Charcik Włoski Moje charciki Hodowla Handmade Teksty O Nas Kontakt

Sangue Azzurro

it all revolves around the italian sighthounds
08.03.2024

Litter I - iceland

The author of Iceland frame of the film is ilya.somewhere - Traveler | Filmmaker | Photographer


Wszystkim szczeniętom z  tego miotu znaleźliśmy idealne rodziny.

 

Hodowcy rzadko powtarzają dane skojarzenia, ale jeśli rodzi się wyjątkowy miot, warto go powtórzyć. To połączenie pary rodziców (Chartbeat Dominic Decoco i Cromosoma Sangue Azzurro) rok temu okazało się strzałem w dziesiątkę, urodziły mi się chyba najbardziej jakościowe szczenięta jakie miałam do tej pory, piękne, zdrowe, bez wad, bardzo silne, żywotne. Rok temu zostawiłam sobie prześliczną sunię z tego samego połączenia, która bez dwóch zdań jest spełnieniem moich hodowlanych marzeń - Porcelain Sangue Azzurro. Suczka z doskonałym charakterem, pięknym ciałem, bardzo dobrym pigmentem, niezwykle elegancka charciczka.

Tegoroczny miot „I”-Iceland urodził się 8 lutego 2024 roku, jest powtórką z tematu, szczenięta urodziły się z imponującymi wagami 200 gram i więcej, jak rok temu i dokładnie jak rok temu przybierały na wadze w pierwszych 7 dniach po 40-60 gram dziennie. W tym roku jednak podjęłam decyzję, że nie zostawię sobie żadnego szczenięcia z tego skojarzenia, w tej chwili mam kilka młodych psów i kilka ważnych planów hodowlanych. Z wielkim bólem serca wystawiłam cały miot na sprzedaż. Mam nadzieję, że piękno i jakość tych maluszków przyniesie kilku rodzinom wiele radości i szczęścia. 

sangueazzurro_heart_yellowJeśli jesteś zainteresowany szczenięciem z mojej hodowli, skontaktuj się wcześniej i daj szansę się poznać.

sangueazzurro_heart_yellowPamiętaj proszę, że nie sprzedajemy szczeniąt osobom, które nigdy nie miały psa i jako swojego pierwszego szczeniaka chcą kupić charcika włoskiego.

sangueazzurro_heart_yellowPamiętaj proszę, że nie sprzedajemy szczeniąt do dalszej hodowli, naprawdę dzieję się to rzadko i w wyjątkowych sytuacjach. Jeśli szukasz charcika tylko do kochania, bez ambicji wystawowych czy hodowlanych, możesz liczyć na szczenię z mojej hodowli.

sangueazzurro_heart_yellowProszę uszanuj fakt, że nie sprzedaję szczeniąt osobom, którym tylko zależy na umaszczeniu. Staram się budować wokół siebie grono bardziej ambitnych nabywców, a nasz kontakt już po sprzedaży charcika jest na innym poziomie, niż tylko rozmowy o odcieniu sierści. Jest bardzo wiele powodów, dla których dane skojarzenie jest powołane do życia. Pomyśl o tym z życzliwością i nie obrażaj się, jeśli hodowca odmówi Ci sprzedaży. Być może uchroni Cię to przed nieprzemyślanym zakupem rasy.

Zrozum, że moje podejście wynika ze złych doświadczeń, ponieważ do tej pory wróciły do hodowli charciki od osób, które tylko fokusowały się na kolor i nic innego ich nie interesowało oraz od osób, których charcik absolutnie przerósł, nie tylko swoimi wymaganiami, jakie rasa niesie, ale i zwykłą codzienną naturą. Byłabym spokojniejsza, gdyby zgłaszały się do mnie rodziny, które miały już do czynienia z rasą, znały ją dobrze na co dzień być może za pośrednictwem kontaktu w bliskim otoczeniem rodziny i znajomych. Charcik włoski to trudna rasa, ale i bardzo wrażliwa. Myślę, że artykułem na mojej stronie najlepiej oddającym specyfikę rasy jest „Powrót charcika włoskiego do hodowli” - to wielogłos, gdzie wypowiadają się hodowcy tej rasy, ale i właściciele.

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij