Główna Charcik Włoski Moje charciki Hodowla Handmade Teksty O Nas Kontakt

Sangue Azzurro

it all revolves around the italian sighthounds
20.03.2024

Litter A - aina enemmän

The author of this forest photo is lealguard


Tego miotu spodziewam się również w kwietniu, połączyłam Trissy i mojego importowanego z Ukrainy samczyka Haluszka. Oczekuję silnych charcików w górnej granicy wzorca jeśli chodzi o wzrost, szalenie eleganckich, długonogich, z obłędnymi wąskimi główkami, które zawsze przekazuje Trissy. Jej mioty wyróżniają się niesłychanie pięknymi i charakterystycznymi wyrazami pyszczków, ekspresja jej szczeniąt to charciki o dużych, czarnych i okrągłych oczkach bardzo blisko osadzonych. Połączenie tej pary rodziców mam nadzieję da mi spokojne szczenięta, oboje - Trissy i Haluszek są najspokojniejszymi charcikami w moim stadzie. Oczekuję szczeniąt w typie do jakiego dążę - silnych, ale niesłychanie eleganckich psów o temperamencie aniołków. Dążę w swoich skojarzeniach, aby typ rodzących się u mnie szczeniąt był jednolity oraz wyróżniał moją hodowlę na tle innych. Spodziewane umaszczenia szczeniąt to czarny i izabelowy ( od najjaśniejszego śmietankowego, po piaskowe i biszkoptowe tony).

sangueazzurro_heart_yellowJeśli jesteś zainteresowany szczenięciem z mojej hodowli, skontaktuj się wcześniej i daj szansę się poznać. 

sangueazzurro_heart_yellowPamiętaj proszę, że nie sprzedajemy szczeniąt osobom, które nigdy nie miały psa i jako swojego pierwszego szczeniaka chcą kupić charcika włoskiego.

sangueazzurro_heart_yellowPamiętaj proszę, że nie sprzedajemy szczeniąt do dalszej hodowli, naprawdę dzieję się to rzadko i w wyjątkowych sytuacjach. Jeśli szukasz charcika tylko do kochania, bez ambicji wystawowych czy hodowlanych, możesz liczyć na szczenię z mojej hodowli.

sangueazzurro_heart_yellowProszę uszanuj fakt, że nie sprzedaję szczeniąt osobom, którym tylko zależy na umaszczeniu. Staram się budować wokół siebie grono bardziej ambitnych nabywców, a nasz kontakt już po sprzedaży charcika jest na innym poziomie, niż tylko rozmowy o odcieniu sierści. Jest bardzo wiele powodów, dla których dane skojarzenie jest powołane do życia. Pomyśl o tym z życzliwością i nie obrażaj się, jeśli hodowca odmówi Ci sprzedaży. Być może uchroni Cię to przed nieprzemyślanym zakupem rasy.

Zrozum, że moje podejście wynika ze złych doświadczeń, ponieważ do tej pory wróciły do hodowli charciki od osób, które tylko fokusowały się na kolor i nic innego ich nie interesowało oraz od osób, których charcik absolutnie przerósł, nie tylko swoimi wymaganiami, jakie rasa niesie, ale i zwykłą codzienną naturą. Byłabym spokojniejsza, gdyby zgłaszały się do mnie rodziny, które miały już do czynienia z rasą, znały ją dobrze na co dzień być może za pośrednictwem kontaktu w bliskim otoczeniem rodziny i znajomych. Charcik włoski to trudna rasa, ale i bardzo wrażliwa. Myślę, że artykułem na mojej stronie najlepiej oddającym specyfikę rasy jest „Powrót charcika włoskiego do hodowli” - to wielogłos, gdzie wypowiadają się hodowcy tej rasy, ale i właściciele.

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij