Główna Charcik Włoski Moje charciki Hodowla Handmade Teksty O Nas Kontakt

Sangue Azzurro

it all revolves around the italian sighthounds
05.03.2022

Hypernova

hodowla

IV9A3864SA

Rezerwując szczenię na początku tego roku od Aliny Okulovska (hodowla Des Sentiments Merveilleux), nie miałam pojęcia, że dosłownie za chwilę wybuchnie wojna w Ukrainie. Nikt z nas tak naprawdę się tego nie spodziewał…. Import szczenięcia do Polski z krajów spoza Unii Europejskiej jest dość rygorystyczny i wiek kiedy Hypernova mógł trafić do mnie najwcześniej, to siedem miesięcy. Nie spodziewałabym się, jaki scenariusz napisze samo życie i że maluch nagle znajdzie się u mnie. To długa historia, więc w tym miejscu skupię się tylko na podziękowaniu Agacie Szadkowskiej, hodowcy charcików włoskich z Polski (hodowla Chartbeat), dzięki której udało się bezpiecznie sprowadzić samczyka do Polski. Agata od chwili wybuchu wojny w Ukrainie mocno zaangażowała się w pomoc potrzebującym hodowcom. Wzięła pod swoje skrzydła już wcześniej inną rodzinę z Ukrainy wraz z psami, Kirę (hodowla De Mell Agris), a kiedy dowiedziała się o trudach podróży i ucieczce z Kijowa Aliny wraz z rodziną i psami, nie zawahała się pomóc także im! Zadbała o organizację samodzielnego mieszkania dla rodziny Aliny oraz wzięła na siebie opiekę nad pozostałymi szczeniakami z miotu, odciążając hodowcę. Cała ta pomoc była możliwa dzięki licznym znajomościom Agaty, przyjaciołom, którzy udostępnili swoje mieszkania czy obiekty Agroturystyczne pod Warszawą.

W tych trudnych chwilach i naprawdę ciężkiej sytuacji, w jakiej znalazła się Ukraina, bardzo trudno jest mi się cieszyć. W oczach pojawiają się słodko gorzkie łzy wdzięczności, goryczy, strachu, ale i podziwu nad wielkimi gestami i sercem, jaki mają w sobie niektórzy ludzie.

IV9A3806SAIV9A3868SAIV9A3795SAIV9A3793SAIV9A3756SAIV9A3773SAIV9A3742SA

Strona używa cookies (ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zamknij